Kategorie

TERMINY KURSÓW GROOMERSKICH

Szkolenia groomerskie prowadzimy od 2002 roku

Mamy około 1000 przeszkolonych osób.

KURSY 2022

wcześniejsze terminy nie są pokazywane

18.07 - 23.07.2022

brak miejsc

08.08 - 13.08.2022

brak miejsc

29.08 - 03.09.2022

dwa wolne miejsca

19.09 - 24.09.2022

dwa wolne miejsca

10.10 - 15.10.2022

dwa wolne miejsca

07.11 - 12.11.2022

dwa wolne miejsca

28.11 - 03.12.2022

dwa wolne miejsca

o dalsze terminy pytaj mailowo

Przeczytaj opinie na temat prowadzonych przeze mnie szkoleń na:

https://www.trojmiasto.pl/Grot-Z-Lenarcik-o22724.html

Pozdrawiam wszystkich już działających i przyszłych groomerów

Szczęśliwego Groomowania :-)

Zbigniew Lenarcik
O SZCZEGÓŁY PROSZĘ PYTAĆ MAILOWO


KURSY STRZYŻENIA PSÓW / GROOMINGU


SZKOŁA GROOMINGU wpisana do Rejestru Instytucji Szkoleniowych pod nr 2.22/00109/2006

Szanowni odwiedzający tę zakładkę - uprzejmie informujemy, pomimo pandemi, szkolenia groomerskie udbywaja się według ustalonego harmonogramu. Pracujemy oczywiście z zachowaniem najwyższych środków ostrożności, zalecanych przez nasze władze. Szkolący się nie maja kontaktu z osobami przyprowadzającymi swoje pieski na strzyżenia szkoleniowe. Stosujemy również środki ochrony osobistej jak i środki do dezynfekcji np. klamek i innych powierzchni.

Jeśli chcesz odbyć szkolenie przez nas prowadzone, nie wachaj się. Branża groomerska pomimo pandemi działa normalnie, a salony strzyżenia psów mają co robić.

Prowadzimy SZKOLENIA ZAWODOWE W ZAKRESIE PIELEGNACJI PSÓW. W zakres szkolenia wchodzi nauka strzyżenia i degażowania maszynką, techniki cięcia i degażowania nożyczkami, trymowanie trymerami hakowymi,klasycznymi (poprzecznymi), typu "furminator", kamieniem trymerskim. Jest to autorski program szkolenia wypracowany przez Zbigniewa Lenarcika podczas wielu lat pracy szkoleniowej.

Kurs trwa od poniedziałku do soboty. UCZYMY POPRZEZ PRAKTYKĘ.
Priorytetem dla nas jest jakość i poziom szkolenia, a nie ilość przyjętych na szkolenie osób. Na kursie są  maksymalnie dwie osoby . Kursanci pracują w parze. Korzystamy z bazy psów - modeli, które umawiane są z wyprzedzeniem.

Zajęcia prowadzą:

właściciel firmy Grot, Zbigniew Lenarcik – groomer, międzynarodowy sędzia groomingu i członek najbardziej prestiżowej organizacji groomerskiej „International Grooming Associacion” for grooming competition (www.ijaonline.com)

Magdalena Gniech z zakresu werynarii - choroby odzwierzęce.

Kładziemy nacisk na naukę i doskonalenie podstawowych technik groomerskich. Robimy to w oparciu o podstawowe rasy lub psy w typie rasy.

Kurs kończy się sprawdzianem umiejętności, jakie posiedliście Państwo w ciągu tego tygodnia. Jest to dzień, podczas którego odpowiadacie sobie również, czy zawód groomera, jest zgodny z waszymi wyobrażeniami, jakie mieliście przed szkoleniem i czy chcecie zajmować się nim w przyszłości. Polega on na wykazaniu się nabytą podczas kursu wiedzą i samodzielnym przeprowadzeniu całego procesu pielęgnacji - strzyżenie itp..

Uczestnicy otrzymują zaświadczenie o odbyciu szkolenia. To zaświadczenie ma moc prawną i może ułatwić ubieganie się o dotacje na otwarcie lub wyposażenie własnego salonu groomerskiego.

Możemy zaopatrzyć was w cały sprzęt groomerski, potrzebny do wykonywania tego zawodu, taki jaki był używany podczas szkolenia.

Po kursie - jeśli taka jest wola kursanta – sporządzamy dla was ofertę wyposażenia salonu groomerskiego.

Dla kursantów, którzy ubiegają się o dotację - przygotowujemy wycenę i ofertę, którą przedstawiają w urzędzie pracy lub innej instytucji zajmującej się dotacjami z Unii Europejskiej.  Przy tego typu zamówieniach nasi kursanci otrzymują upusty na zamówiony sprzęt.

Tego Cię nauczymy:

 • Prawidłowych technik strzyżenia maszynkami - strzyżenie z włosem, pozwalające na osiągnięcie wysokiej jakości cięcia, powierzchni pozostawionej przez ostrze, przejść pomiędzy szatą krótką, a długą z zastosowaniem szerokiej gamy ostrzy groomerskich.
 • Opracowanych przez Zbigniewa Lenarcika, unikalnych w skali światowej technik degażujących przy pomocy maszynki do strzyżenia.
 • Technik cięcia nożyczkami
 • Technik degażowania nożyczkami degażującymi jednostronnymi i dwustronnymi, które to techniki pozwalają na osiągnięcie efektu powiększenia lub zmniejszenia objętości szaty.
 • Technik kamuflażu błędów, jakie ewentualnie popełnisz podczas czynności groomerskich.
 • Technik trymowania (usuwania martwej sierści lub włosa) przy pomocy trymerów hakowych, poprzecznych uniwersalnych, do szaty okrywowej, do podszerstka, trymerami typu furminator i kamieniem do trymowania
 • Kąpieli i technik suszenia szaty.
 • Skracania długości pazurów.
 • Czyszczenia uszu.
 • Higieny w rejonie oczów.
 • Podstaw behawiorystyki - zachowania się wobec psa, a w szczególności radzenia sobie w sytuacjach w których masz "trudnego" klienta.
 • Zachowania w przypadku, gdy wasz klient ma problemy zdrowotne.
 • Podstaw markietingu ułatwiającego osiągnięcie sukcesu.

Tego Cię nie nauczymy:

 • "opitalania" psów pod włos, aby krócej, bez przejść, bez zachowania proporcji w długościach szaty, bez zachowania proporcji profilu psa, bez zachowania higieny.


Co zyskasz wybierając właśnie nas?

- Skrypt z opisem jak, czym i w jakiej kolejności wykonać wszelkie czynności groomerskie. Skrypt poświęcony jest podstawowym rasom.

- Zaopatrzymy Cię w cały sprzęt groomerski na jakim odbywało się szkolenie, co pozwoli na płynne przejście z fazy szkoleniowej do prowadzenia własnej praktyki bez zbędnych eksperymentów sprzętowych.

- Po odbyciu szkolenia możesz liczyć na doradztwo merytoryczne dotyczące groomingu. Porady groomerskie, gdy masz problem z psem, który jest umówiony, a nie wiesz jak się do niego "zabrać". Wystarczy że zadzwonisz lub poprosisz o poradę mailowo, a otrzymasz pomoc.

Możliwe jest wykupienie dodatkowych dni szkoleniowych. Są to zajęcia praktyczne, podczas których pracujecie z kolejnymi psami.

                                                                                   Uwaga!
Doceniamy lojalność naszych kursantów, dlatego ci z was, którzy zdecydowali się na kompleksowe wyposażenie swojego salonu groomeskiego przez naszą firmę, mogą bezpłatnie, uczestniczyć w strzyżeniach wykonywanych przez Zbigniewa Lenarcika.

 

Program Szkolenia.

Poniedziałek:

Spotykamy się o godzinie 8.45 i załatwiamy sprawy formalne.
9.00 - 14.00 - teoria - zapoznanie się ze sprzętem, jego zastosowaniem oraz zapoznanie się z technikami groomerskimi. 
14.00 - 15.00 - przerwa
15.00 - 18.00 - zajęcia praktyczne - pierwsze praktyczne zastosowanie sprzętu i technik groomerskich uprzednio omawianych.

Wtorek:

8.45 - 9.00 - trening nożyczkowy
9.00 - 10.30 - teoria - to zajęcia z weterynarzem i wykład na temat chorób odzwierzęcych ich zapobieganiu, Nauka Identyfikacji przypadków groźnych dla groomera i psów odwiedzających salon strzyżenia. W tej części dowiadujecie się również jak postępować w przypadku pogryzienia i innych zdarzeń, na jakie jesteście narażeni.

10.30 - 11.30 - teoria - Podstawy zwierzęcej psychologi, właściwe podejście do zwierząt, techniki, obłaskawiana zwierząt, redukowanie stresu u zwierząt.

11.30 - 14.00 - zajęcia praktyczne.
14.00 - 15.00 - przerwa
15.00 - 18.00 - zajęcia praktyczne


Środa, czwartek, piątek:

8.45 - 9.00 - trening nożyczkowy
9.00 - 14.00 - zajęcia praktyczne.
14.00 - 15.00 - przerwa
15.00 - 18.00 - zajęcia praktyczne

Piątek - 18.00 - losowanie psów do sprawdzianu, wypełnianie testu.

Sobota:

8.45 - 9.00 przygotowanie sprzętu do czynności groomerskich.
9.00 do 15.00 - sprawdzian.
Składa się on z dwóch części - teorii i części praktycznej, która polega na samodzielnym przeprowadzeniu pełnego zabiegu pielęgnacyjnego psa z wykorzystaniem odpowiednio dobranych technik groomerskich.

Zajęcia odbywają się W Gdyni, ul. Narcyzowa 1A/21

Uwaga !!! Kolejność zajęć teoretycznych może ulec zamianie.
Po ukończeniu szkolenia otrzymujesz od nas skrypty z opisem praktycznych czynności groomerskich dotyczących kilku podstawowych ras psów.

Po rozpoczęciu własnej praktyki zapewniamy Ci wsparcie teoretyczne - możesz telefonicznie konsultować się w sprawach groomerskich.


Zachęcamy do robienia podczas szkolenia własnej dokumentacji fotograficznej własnoręcznie "robionych" psów

Zapewniamy kompleksowe wyposażenie salonu groomerskiego we wszelki sprzęt na jakim odbywają Państwo te szkolenie.
Zapewnia to taką samą - wysoką jakość wykonywanych usług.

Współpraca z Powiatowymi Urzędami Pracy: Osoby bezrobotne mogą skorzystać z finansowania tego szkolenia przez Powiatowe Urzędy Parcy. W tym celu należy odwiedzić właściwy dla swojego miejsca zameldowania Urząd  Pracy, wskazać naszą jednostke szkolacą podajac nr z rejestru, że chciałoby się ukończyć kurs przygotowawczy do zawodu groomera czyli kurs strzyżenia i pielęgnacji psów. Jeśli zależy wam na rzeczywistych efektach tego szkolenia, to nie zgadzajcie sie na propozycje innych  tańszych miejsc szkolenia. Wasza wiedza to Wasz sukces zawodowy !!!

Cena za szkolenie to 3600,00 zł. netto
Możliwe jest rozliczenie ze stawką zwolniony z VAT (netto/brutto 3600,00)
W tym celu nalleży wypełnić oświadczenie o treści jak poniżej:


Oświadczenie

 "Ja niżej podpisana/ny oświadczam, że w myśl art. 43 ust. 1 pkt. 29 jestem uprawniona/ny do uzyskania paragonu / faktury VAT zwolnionej z podatku VAT za opłacone przez mnie szkolenie groomerskie, przeprowadzone przez zarejestrowaną – akredytowaną jednostkę szkoleniową:

W.P.H.U. GROT
Zbigniew Lenarcik
Chwarznieńska 142 C
81-602 Gdynia

Szkolenie te ma dla mnie charakter *kształcenia zawodowego / *przekwalifikowania zawodowego."

 -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Skorzystaj z doświadczenia jednego z najbardziej doświadczonych groomerów świata

wiedza, którą posiądziesz pozwoli na profesjonalne wykonywanie zawodu i zdobywanie coraz większej rzeszy klientów

WIEDZA U NAS ZDOBYTA - TO TWÓJ SUKCES !!